nazwiska obce na o-

Szanowni Eksperci,
jak przeczytałam w zasadach pisowni, imiona i nazwiska włoskie zakończone na -o powinny być odmieniane. Czy w takim razie wyrażenie „Zaangażowano Placida Dominga” jest zbudowane prawidłowo? Czy może powinno być „Zaangażowano Placida Domingo”? A może w ogóle tego nie odmieniać?
Dziękuję i pozdrawiam,
Joanna
Zdanie „Zaangażowano Placido Domingo” brzmiałoby tak, jakby chodziło o jakąś firmę, której nazwa jest rodzaju nijakiego. Lepiej więc odmienić choćby samo imię, a najlepiej imię i nazwisko: „Zaangażowano Placida Dominga”.
Mirosław Bańko, PWN