nazwiska żon i córek

Jakie są formy rodzaju żeńskiego (mężatek i panien) od nazwisk rodzaju męskiego: Widłąg, Waga, Lampe, Małek, Lange, Margo, Kossak-Szczucki, Morzyca, Cyzio, Biega, Breja, Makarenko, Jelcyn, Lelewel, Zanussi?
Najpierw panny: Widłążanka, Ważanka, Lampówna, Małkówna, Lanżanka, Marżanka, Kossak-Szczucka (oczywiście nazwisko musiałaby mieć ona po ojcu), Morzycówna, Cyziówna, Bieżanka, Brejówna, Makarenkówna, Jelcynówna, Lelewelówna, panna Zanussi.
A oto poczet mężatek o podanych nazwiskach: Widłążyna lub Widłągowa, Ważyna lub Wagowa, Lampowa, Małkowa, Langowa, Margowa, Kossak-Szczucka, Morzycyna lub Morzycowa, Cyziowa, Bieżyna lub Biegowa, Brejowa, Makarenkowa, Jelcynowa, Lelewelowa, pani Zanussi.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski