nazwisko Czwórnóg

Szanowni Państwo,
jak w liczbie mnogiej będzie brzmiała odmiana nazwiska Czwórnóg? „Zapraszam państwa Czwórnogów”?
Z poważaniem
Maryla N.
Zgadza się. Nazwiska męskie zakończone w mianowniku na -g (lub na inną spółgłoskę) otrzymują w liczbie mnogiej końcówkę -owie i odmieniają się analogicznie do rzeczownika wiking, tj. Czwórnogowie, Czwórnogów, Czwórnogom, Czwórnogami, Czwórnogach. Nazwisko Czwórnóg nie występuje w słownikach, ale w Wielkim słowniku poprawnej polszczyzny można znaleźć podobne: OstrorógOstrorogowie, Ostrorogów.
Michał Gniazdowski