nazwisko Fairview

Dzień dobry, Poradnio.
Pewien Amerykanin nazywa się Fairview. Jak należy odmieniać jego nazwisko? Czy jak Marlow? A może jest ono nieodmienne?
Ludwik
Nazwisko to wymawiamy [ferwju], toteż ze względu na zakończenie uniemożliwiające włączenie go do jakiegokolwiek wzorca odmiany pozostanie nieodmienne. Można jednak odmieniać je w piśmie, analogicznie do Marlow, Bellow, napiszemy więc: DB. Fairviewa, C. Fairviewowi, N. Fairviewem, Ms. o Fairview. Gdybyśmy jednak odczytywali takie formy, będziemy musieli wymawiać [ferwjuła] itd., a ze względu na dodatkowe problemy z wymową lepiej formy miejscownika nie odmieniać nawet w tekstach pisanych.
Naprościej będzie oczywiście odstąpić od odmiany tego nazwiska w każdym wypadku.
Jan Grzenia