nazwisko Jacyków

Tomasza Jacykowa czy Jacykówa? Głosowanie za pomocą Google'a jednoznacznie wskazuje na pierwszą wersję, ale mi intuicyjnie pasuje druga. Kto ma rację?
Słowniki poprawnej polszczyzny PWN w haśle problemowym nazwiska informują, że nazwisko Jóźków tworzy dopełniacz Jóźkowa. Z nazwiskiem Jacyków powinno być identycznie: Jacykowa, Jacykowowi (nie Jacykowi) itd.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski