nazwisko Moles

Dzień dobry.
Chciałabym zapytać, w jaki sposób poprawnie odmieniać i wymawiać nazwisko Moles. Nazwisko owo jest pochodzenia francuskiego, mam jednak wiele wątpliwości, w jaki sposób je poprawnie wymawiać.
Pozdrawiam
M.L.
Wymowa brzmi prawdopodobnie [mol'e] (akcent na ostatniej sylabie), odmiana: Molesa [molesa], Molesie [molesie] – jak Dumas, Dumasa, Dumasie. Można też pozostawić to nazwisko w postaci nie odmienionej, tak jak nazwisko Camus, ale wówczas zaleca się używać go z odmienionym imieniem lub tytułem, por. Camusa albo Alberta Camus.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski
    Szanowni Państwo,
    mam uwagę romanistki do porady dotyczącej odmiany nazwiska Moles. Jeśli nad e nie ma akcentu, powinno się ję wymawiać [mol], dlatego odmiana brzmiałaby [mola], [molowi] itd., a zatem zapis taki jak w wypadku Jacques\'aMoles\'a, Moles\'owi.
    Z poważaniem
    Anna Nowak