nazwy baz danych

Szanowni Państwo,
jak napisać prawidłowo: Rejestr Najemców czy Rejestr najemców? Chodzi o ogólnopolską bazę najemców.
Z wyrazami szacunku
Magdalena Misuno
W zasadach polskiej pisowni nie ma nic, co dotyczyłoby bezpośrednio pisowni baz danych. Można kierować się zasadą [69] WSWO PWN, która pozwala wielką literą pisać „nazwy obiektów i przedmiotów jednostkowych, istniejących tylko w jednym egzemplarzu”, ale przykłady, którymi zilustrowano tę zasadę – Całun Turyński, Gruba Kaśka (studnia w Warszawie), Kolos Rodyjski, Słupy Heraklesa – sugerują, że powołano ją z myślą o innym zastosowaniu.
Lepszym argumentem jest utrwalona już pisownia innych baz danych. Na przykład baza znana pod skrótem PESEL ma pełną nazwę Powszechny Elektroniczny Spis Ewidencji Ludności. Istniej też np. Krajowy Rejestr Sądowy, którego nazwa w witrynie Ministerstwa Sprawiedliwości, a także w tytule ustawy sejmowej z dnia 20 sierpnia 1997 r. jest pisana wielkimi literami.
W sumie więc są argumenty za tym, aby pisać Rejestr Najemców.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski