nazwy dokumentów

W pełnych nazwach ustaw i uchwał piszemy wielką literą pierwszy wyraz, a resztę z małej. Ale co z nazwami takich dokumentów jak: Statut Gminy X (jest aktem prawnym tak jak ustawa), Strategia Rozwoju Gminy X, Plan Rozwoju Lokalnego Gminy X na lata 2004–2006, Narodowy Plan Rozwoju na lata 2004–2006, Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego? Czy tu stosuję się taką zasadę jak w wypadku tytułów czasopism (ja tak zrobiłam)? Czy stosować cudzysłów?
Pisownia nazw aktów prawnych powinna być jednolita, toteż należy pisać: Statut gminy X, Strategia rozwoju gminy X, Plan rozwoju lokalnego Gminy X. Powinno też być Narodowy plan rozwoju, nie widzę dość poważnego powodu, by stosować wielkie litery, zwłaszcza że w wyrażeniu na lata trzeba by też zastosować wielką literę.
Nazwy takie, podobnie jak tytuły książek, można wyróżnić cudzysłowem, często stosuje się również kursywę.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski