nazwy godności i dokumentów

Szanowni Państwo!
Jak poprawnie powinnam pisać w pracy magisterskiej: sekretarz generalny czy Sekretarz Generalny, kiedy mówimy o szefie administracji ONZ? W Karcie Narodów Zjednoczonych stosuje się pisownię wielkimi literami.
Podobnie nazwy dokumentów – jeśli podawałam nazwę Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności, to kilka zdań później powinnam pisać „Zanim jednak Konwencja została ratyfikowana…”, czy raczej „Zanim jednak konwencja została ratyfikowana…”?
Z poważaniem
Zuzanna
Wyrażenie sekretarz generalny ONZ należy zapisywać małymi literami, jedynie w aktach prawnych używamy wielkich liter, stąd też taka pisownia w Karcie Narodów Zjednoczonych. Zapis nazw tego typu opieramy na regule [85] Wielkiego słownika ortograficznego PWN, proszę o jej uważną lekturę.
Jeśli skracamy nazwy instytucji wcześniej wymienione w pełnym brzmieniu, możemy zapisać je tak, jak Pani podaje, tzn. wielką literą, ale nie jest to konieczne. Dodatkowe wyjaśnienia podaje też WSO w regule [93].
Jan Grzenia