nazwy instytucji

Dzień dobry,
Moje pytanie dotyczy pisowni instytucji państwowych – wiem, że piszemy je dużą literą, ale czy ta sama zasada obowiązuje przy instytucjach innych państw? Ministerstwo Infrastruktury, ale ukraińskie Ministerstwo Infrastruktury czy ukraińskie ministerstwo infrastruktury?
Dziękuję, pozdrawiam.
J.B.
W polskich tekstach obowiązują reguły polskiej ortografii, jeśli więc tłumaczymy obcą nazwę, powinniśmy ją zapisać wielkimi literami, nawet gdy – jak np. w języku czeskim – w języku oryginału stosuje się inną konwencję zapisu (co innego, gdy nazwę cytujemy). Możemy napisać w związku z tym ukraińskie Ministerstwo Infrastruktury, o ile w podanym przykładzie występuje polski odpowiednik obcej nazwy. W tym wypadku co prawda poprawny będzie też zapis ukraińskie ministerstwo infrastruktury, którego użyjemy np. wtedy, gdy nie jesteśmy pewni, jak brzmi pełna nazwa oryginalna.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski