nazwy jachtów

Chciałabym zadać pytanie dotyczące rodzaju gramatycznego w przypadku nazw jachtów, statków itd. Czy istnieje w języku polskim reguła podobna do tej w języku angielskim czy niemieckim, że w większości przypadków nazwy te są rodzaju żeńskiego? Szczególnie chodzi mi tu o katamaran Taboo. Czy po polsku powiem Taboo płyneło, czy też Taboo płynął?
Pozdrawiam serdecznie!
Nie wiem, jakie są zwyczaje wśród żeglarzy, ale ja bym powiedział, że Taboo płynęło. Jest to uzasadnione przede wszystkim tym, że polski odpowiednik tego słowa, a mianowicie tabu, jest rodzaju nijakiego.
Mirosław Bańko