nazwy jednostek administracyjnych

Czy w informatorze prezentującym region można pisać wielką literą: „Zapraszamy do Gminy X”, „Dzieje Gminy X”, „Atutem Gminy X jest…”? Urząd Gminy zgadza się z pisownią województwo wielkopolskie, ale upiera się, że Gmina X. to nazwa własna.
Nazwy jednostek administracyjnych powinniśmy zapisywać małymi literami, toteż piszemy np. województwo wielkopolskie, powiat rybnicki, gmina Jedlicze (zasada dotyczy tekstów wszelkiego typu, również folderów i informatorów). W związku z tym, a też z innych powodów, wspomnianego poglądu urzędu gminy nie da się przyjąć.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski