nazwy klubów sportowych

Szanowni Państwo!
Wydaje mi się, że taki temat już gdzieś w Poradni widziałem, ale teraz nie potrafię go znaleźć. Czy nazwa klubu sportowego powinna być w cudzysłowie? A jeśli tak, to jak to ma praktycznie wyglądać? Odra Opole? „Odra” Opole? „Odra Opole”? „Górnik” Zabrze?
Samą nazwę klubu, bez nazwy miasta, można by umieścić cudzysłowie, ale takie wyróżnienie jest raczej mało użyteczne. Najlepiej pisać Odra Opole, Górnik Zabrze.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski