nazwy konferencji naukowych i wystaw artystycznych

Jak należy wyróżniać nazwy konferencji naukowych i wystaw artystycznych – kursywą czy cudzysłowem? Czy dopuszczalne jest, żeby dla odróżnienia od tytułów prac naukowych i dzieł malarskich, składanych pismem pochyłym, nazwy konferencji i wystaw ujmować w tym samym tekście w cudzysłów?
W publikacjach można stosować i te, i inne sposoby wyróżniania (np. kapitaliki), najważniejsza jest przy tym czytelność tekstu. Jest to bowiem kwestia redakcyjna i ewentualnie typograficzna. Nie ma też, poza wielkimi literami, wyróżnień na stałe przypisanych do wymienionych nazw. Oznacza to, że jeśli wybieramy pismo pochyłe do wyróżniania tytułów prac naukowych, dzieł malarskich itp., rozsądnie jest nazwy innego rodzaju wyróżnić w odmienny sposób, może to być cudzysłów.
Jan Grzenia