nazwy leków

Dzień dobry!
Jaką literą należy pisać nazwy leków: wielką czy małą? W słowniku ortograficznym dopuszczalna jest tylko mała litera, jednak na opakowaniach i billboardach wszystkie nazwy pisane są wielką.
Pozdrawiam
Istotne jest rozróżnienie nazw firm, marek i typów wyrobów przemysłowych, które – jako nazwy własne – zapisujemy wielką literą, oraz wytworów przemysłowych, noszących nazwę określonej marki, lecz będących przedmiotami występującymi w wielu egzemplarzach (z tej przyczyny zapisujemy je literami małymi). W związku z tym nazwy leków zapiszemy wielkimi literami, zaś leki określonej marki – małymi, na przykład gdyby istniał lek o firmowej nazwie Supermedykament, moglibyśmy go reklamować hasłem „Na wszystko pomoże Ci Supermedykament”, zaś mówiąc o swej kuracji tymże lekiem, powiedzielibyśmy „Ciągle się źle czuję, choć wziąłem dziś cztery supermedykamenty”.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski