nazwy mieszkańców

Witam, mam takie pytanie: np. jest miasto Warszawa, a mieszkaniec to warszawiak. A teraz jest miasto Świerklaniec, a jaki jest jego mieszkaniec?? To samo pytanie dotyczy jeszcze Chechła i Nakła, ale głównie chodzi mi o Świerklaniec.
Do tworzenia nazw mieszkańców polskich miast i wsi używamy z reguły przyrostków -anin i -anka, przyrostka -ak możemy użyć tylko z niektórymi nazwami, zresztą miewa on często nacechowanie potoczne. W związku z tym mieszkańców podanych miejscowości nazwiemy słowami świerklańczaninświerklańczanka, chechlaninchechlanka, naklaninnaklanka.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski