nazwy nowych gatunków muzycznych

Witam
Mam mały problem z pisownią gatunków muzycznych, konkretnie tych złożonych z dwóch lub więcej składników. Jaką stosuje się zasadę – pisownia rozdzielna, łączna, a może z łącznikiem? Jak to wygląda w przypadku przymiotników? Zapiszemy foklmetalowy czy folk-metalowy? Elektro ambient czy elektro-ambient? Spotkałam się z pisownią: postrock, post rock, post-rock. Która jest właściwa? Czy traktować to jako zapożyczenia i stosować zagraniczną pisownię?
Dziękuję uprzejmie za odpowiedź,
Ewa
Nazw tych nie ma w słownikach ortograficznych, trzeba więc ustalić pisownię samodzielnie: można kierować się analogią do innych nazw (np. folkmetalowy jak hiphopowy albo folk-metalowy jak hip-hopowy), można też przyjąć jeden rodzaj zapisu (np. zawsze z dywizem) i stosować go konsekwentnie. Trzecia możliwość to iść za zwyczajem językowym, ale ponieważ ten jest zróżnicowany, więc w rezultacie możemy do tekstu wprowadzić chaos niezrozumiały dla czytelnika.
Być może niektóre z Pani nazw są obecne w Słowniku terminów muzyki rozrywkowej Adama Wolańskiego lub w innym, nowszym wydawnictwie słownikowym lub encyklopedycznym. Czwarta możliwość, jaką widzę, jest bowiem taka, aby przyjąć jakąś publikację za wzór i stosować zapisy w nie używane. Musi być to oczywiście publikacja wystarczająco obszerna, zapewne więc słownik lub encyklopedia albo inne wydawnictwo referencyjne z imponującym indeksem.
Przepraszam, że prawie nie odniosłem się do konkretnych przykładów, ale rozumiem, że one są tylko wierzchołkiem góry lodowej, więc za bardziej użyteczne uznałem ogólne wskazówki, którymi można się kierować w rozwiązywaniu takich zagadek.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski