nazwy stanowisk

Szanowni Państwo,
Bardzo proszę o wyczerpujące wyjaśnienie, jak piszemy nazwy stanowisk: dużą czy małą literą? Np. Kierownik Działu Eksportu czy kierownik działu eksportu?
Najserdeczniejsze Życzenia Noworoczne –
Mariola Tomaszewska
Jeśli Dział Eksportu jest nazwą oficjalną jakiejś części firmy i ta część ma swojego kierownika, to pisząc do niego lub pisząc o nim, możemy zastosować dwojaką ortografię: (1) Kierownik Działu Eksportu, gdy nazwa ma funkcjonować jako tytuł, zwłaszcza w oficjalnym dokumencie; (2) kierownik Działu Eksportu, gdy nazwa ma funkcję opisową, tzn. służy do orzekania o danej osobie lub do identyfikowania jej, ale nie do tytułowania, np. „Pan Jóźwiak jest kierownikiem Działu Eksportu” lub „Spotkali się z kierownikiem Działu Eksportu”. Jeżeli natomiast dział transportu nie jest nazwą własną, to wszystkie wyrazy zapiszemy małymi literami, np. „Spotkali się kierownicy działów eksportu”.
Mirosław Bańko