nazwy świąt

Szanowni Państwo,
wiadomo, że piszemy Konstytucja 3 maja i święto Konstytucji 3 maja, Święty Stefan (wg RJP) i święto Świętego Stefana. A czy poprawne są takie zapisy: święto świętych archaniołów (bo święci archaniołowie), święto aniołów stróżów (bo aniołowie stróże; zapis Anioł Stróż odnosi się do konkretnego anioła), Tydzień Miłosierdzia Bożego (por. Wielki Tydzień)?
Dziękuję – M.M.
Nazwy świąt i dni świątecznych należy pisać wielkimi literami, powinno w takim razie być Święto Świętych Archaniołów (29 września), Święto Aniołów Stróżów (2 października). Wyrażenie tydzień miłosierdzia bożego należałoby pisać małymi literami, ponieważ jest to wyrażenie pospolite. Gdyby jednak stało się nazwą indywidualną, musielibyśmy zapisać je od wielkich liter.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski