nazwy ulic, placów itp.

Otóż w zasadzie 18.25 [słownika ortograficznego PWN – Red.] jest napisane dosyć jasno, że wszystkie nazwy placów, skwerów itp. typu plac Ratuszowy, plac Wolności piszemy małą literą. Jednak reguła dotycząca osiedli nie jest tak analogiczna. W wyjaśnieniu pisowni nazw osiedli wynika, że nazwy osiedli winno pisać się: osiedle Podgroble, osiedle Młynówka, ale już za to Osiedle Wojska Polskiego, Osiedle Reymonta. Nie widzę tu analogii do placów gdzie wszystkie piszemy małą literą. Czy musimy jednak pisać dużą literą te dopełnieniowe?
Przywołana przez Pana zasada nie wpływa na pisownię nazw własnych. Jeśli intencją autora nazwy było to, aby osiedle nazywało się Osiedlem Wojska Polskiego albo Osiedlem Reymonta, to decyzję tę musimy uszanować (ostatecznbie o tym, co jest nazwą własną, decyduje jej twórca). Jeżeli jednak nie wiemy, co dokładnie jest nazwą własną, bezpieczniej jest człon gatunkowy typu ulica, plac, kościół, a także osiedle zapisać małą literą.
Mirosław Bańko, PWN