nazwy ulic

Na większości ulic w miastach są napisane nazwy: ul. 11 Listopada, ul. 3 Maja. Zapytuję, dlaczego nazwa miesiąca na tych ulicach jest pisana dużą literą, skoro pierwszym wyrazem jest niby liczba. Dziękuję serdecznie za odpowiedź.
Nazwy ulic piszemy wielkimi literami (z wyjątkiem samego slłowa ulica i jego skrótu ul.). Dotyczy to także nazw wieloczłonowych, por. ul. Na Niskich Łąkach – przykład z Wielkigo słownika ortograficznego PWN (reguła [82]). Pisownia typu ul. 11 Listopada nie jest więc wyjatkiem. Ciekawe, że w skorowidzach ulic na planach miast nazwa ta figuruje pod literą L, tak jakby człon liczbowy był nieobecny.
Mirosław Bańko, PWN