nazwy ustaw

Szanowni Państwo,
chciałbym prosić o radę dotyczącą pisowni projektów ustaw (np. Obywatelski projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt). Oczywiście jasne jest, że pełną nazwę ustawy rozpoczynamy wielką literą, ale jak jest z jej projektem? Intuicja podpowiada mi, że również powinna być to wielka litera. Będę bardzo wdzięczny za rozwianie wątpliwości.
Uprzejmie dziękuję z góry.
Serdeczne pozdrowienia.
Nazwy ustaw piszemy tak jak tytuły książek i artykułów: tylko pierwsze słowo wielką literą. Dotyczy to m.in. nazw Kodeks karny i Kodeks cywilny, często zapisywanych z błędem. Aby w Pana przykładzie słowo projekt zapisać wielką literą, musiałoby ono samo otwierać tytuł jakiegoś dokumentu, tak jednak nie jest.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski