nazwy utworów muzycznych

Jakie zasady rządzą pisownią nazw utworów muzycznych? Piszemy wszystkie człony nazwy wielką literą czy tylko pierwszy?
Jeśli chodzi o tytuły utworów muzycznych, to obowiązują takie same zasady jak przy pisowni tytułów innych dzieł, np. literackich. Pierwszy człon wielką literą: Pasja wg św. Mateusza Bacha, Eroica Beethovena. Nazwy form muzycznych piszemy małymi literami, np. etiuda fortepianowa, koncert na skrzypce i wiolonczelę, koncert fortepianowy. Kiedy jednak tych nazw używamy jak tytułów konkretnych dzieł, możemy je również zapisywać jak tytuły, czyli pierwszy człon wielką literą: sonata (lub Sonata) c-moll Beethovena, symfonia (lub Symfonia) c-moll Brahmsa. Uwaga, tonację durową zgodnie z konwencją oznaczamy wielką literą. A więc polonez (lub Polonez) As-dur Chopina, III symfonia (lub III Symfonia) Es-dur „Eroica” Beethovena. Szczególy – zob. par. [73] slownika ortograficznego, dostepnego na stronach WWW.
Maria Krajewska, WSz PWN