nazwy własne w nazwach ulic

Dzień dobry!
Moje pytanie dotyczy Konstytucji 3 maja. Słowniki ortograficzne podają pisownię Konstytucja 3 maja, co jednak w sytuacji, kiedy to wyrażenie występuje w nazwie ulicy i szkoły? Ul. Konstytucji 3 Maja czy ul. Konstytucji 3 maja? Szkoła Podstawowa im. Konstytucji 3 maja czy Szkoła Podstawowa im. Konstytucji 3 Maja?
Pozdrawiam serdecznie.
Doszło tu do kolizji dwu zasad pisowni. Przepisy ortograficzne nie rozstrzygają tego problemu, co oznacza, że piszący mają prawo sami podjąć decyzję w tej sprawie. A w takim razie oba możliwe warianty należy uznać za zgodne z normą pisowni.
Problem wyboru jednak pozostaje, wobec tego sugeruję wybór zapisów ul. Konstytucji 3 maja, Szkoła Podstawowa im. Konstytucji 3 maja. Nazwę święta w tej nazwie cytujemy, toteż lepiej nie dokonywać jej modyfikacji.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski