nazwy własne

Jakie nazwy własne piszemy wielką, a jakie małą literą? Czy są nazwy własne pisane małą literą? Jeśli tak, to jakie?
Proszę o szybką odpowiedź. Dziękuję.
Nazwy własne w zasadzie zawsze piszemy wielkimi literami, co więcej – taka pisownia bywa traktowana jako wyróżnik nazw własnych. „Rzecz jasna, można zapytać, czy nazwy mieszkańców państw są nazwami własnymi i czymże się różnią od nazw mieszkańców miast” (Jan Grzenia, Słownik nazw własnych, s. 18). Zachęcamy do zapoznania się z cytowaną książką.
Mirosław Bańko