nazwy wulkanów

Szanowni Państwo,
czy w wypadku pisowni nazw wulkanów obowiązuje ta sama zasada, co przy pisowni nazw gór? Czy napiszemy Wulkan Świętej Heleny (Wulkan św. Heleny), czy raczej wulkan świętej Heleny (wulkan św. Heleny); Wulkan Karymski czy wulkan Karymski?
Żadna zasada pisowni nie mówi tego jednoznacznie, ale analogia jest sensowna. Mamy więc Wulkan Świętej Heleny i Wulkan Karymski (choć wulkan Etna).
Jan Grzenia