nazwy wydarzeń sportowych

Szanowni Państwo,
zastanawia mnie, jak powinno zapisywać się nazwy wydarzeń sportowych w takich miejscach, jak np. nagłówki artykułów prasowych. Czy w takim miejscu powinno się zastosować pisownię wielkimi literami, np. Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Figurowym 2011, Relacja z Olimpiady Szachowej 2011, czy Mistrzostwa świata w łyżwiarstwie figurowym 2011 i Relacja z olimpiady szachowej 2011.
Pozdrawiam
Jeśli takie wyrażenie występuje w formie oficjalnej (przyjętej przez organizatorów) i odnosi się do konkretnej imprezy, wskazane jest zapisać je od wielkich liter, np. Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Figurowym w Los Angeles. Jeśli jednak mamy wątpliwości w tym zakresie, najlepiej takie wyrażenia pisać małymi literami. Chodzi o to, że niektóre nazwy własne powstają w wyniku połączenia wyrazów pospolitych, co oznacza, że praktycznie zawsze możemy stosować obie formy zapisu, byle tylko konsekwentnie.
Problem ten wielokrotnie pojawiał się w naszej poradni, proszę więc przeczytać porady w archiwum, bo ułatwi to jego zrozumienie.
Jan Grzenia