nazwy zakonów

Mam problem z pisownią nazw zakonów. Krzyżacy, oczywiście, wielką literą, ale jak napisać zakon kawalerów mieczowych albo zakon braci mniejszych? Wielkimi czy małymi literami? Bardzo proszę o odpowiedź.
Z wyrazami szacunku
Magda Drukort
Nazwy zakonów powinny być pisane wielkimi literami tylko wówczas, gdy są to pełne nazwy oficjalne. W związku z tym piszemy: Zakon Braci Mniejszych (łac. Ordo Fratrum Minorum), Zgromadzenie Sióstr Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (łac. Congregatio Sororum Immaculatae Conceptionis Beatae Mariae Virginis) itd.; inne określenia zakonów, np. franciszkanie, zakon franciszkanów, niepokalanki, zakon sióstr niepokalanek, zapisujemy małymi literami. Wyrażenia zakon kawalerów mieczowych lub zakon mieczowy nie są nazwami oficjalnymi, a dotyczą nieistniejącego zakonu Rycerzy Chrystusowych (łac. Fratres Militia Christi), choć bywają też odnoszone do zakonu Krzyżaków, z którym kawalerowie mieczowi połączyli się w r. 1237.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski