nekrolog

Czy poprawny jest tekst:
Rodzinom
tragicznie zmarłych w służbie Ojczyźnie
Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Lecha Kaczyńskiego
i Jego Małżonki Marii
oraz towarzyszących Im przedstawicieli elit naszego społeczeństwa: polityków, generalicji, duchowieństwa, kombatantów, urzędników państwowych, działaczy społecznych, funkcjonariuszy BOR i lotników, w tym sąsiadów Xxx –
Stefana Melaka i ppłk Jarosława Florczaka
w imieniu społeczności miasta X.
Pozdrawiam
Leszek Moszczyński
Trudny tekst, o skomplikowanej budowie, ale w zasadzie poprawny. Zamieniłbym tylko słowa: w służbie Ojczyźnie na w służbie dla Ojczyzny – tak będzie jaśniej.
Mirosław Bańko, PWN