neoplan

Wielki słownik ortograficzny PWN notuje wyraz neoplan. Jakie jest znaczenie tego słowa? Podejrzewam, że chodzi o 'autobus marki Neoplan', choć w WSO nie występuje hasło Neoplan (jak to jest np. w przypadku pary Ikarus, ikarus). Jeśli moje podejrzenie jest słuszne, to czy dopełniacz -a (przynajmniej oboczny) nie jest zasadny?
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam,
Jakub Szymczak
Prawdopodobnie redaktorowi słownika chodziło o autobus, a zatem hasło powinno być opracowane tak jak w parze Ikarus – ikarus, z końcówką dopełniacza -a jako dużo częstszą niż -u. Wprawdzie sama forma wyrazu może skłaniać do odmiany jak plan – planu, ale jego znaczenie najwyraźniej przeważa, skoro nazwy samochodów mają dopełniacz na -a.
Mirosław Bańko, PWN