netgeneracja

W pracach naukowych z zakresu m.in. psychologii robi ostatnio karierę słowo net generacja pisane na różne sposoby. Jaka pisownia byłaby w jego przypadku wskazana: łączna, rozdzielna, a może z łącznikiem?
Polszczyzna z tego typu przydawek czyni prefiksy, por. np. topmodelka i biznesplan, początkowo pisane różnie, ale stabilizujące się w pisowni łącznej. Analogiczne zjawisko zachodzi w języku angielskim, nie ma więc powodu, aby polszczyzna długo trwała przy net generacji, obcej polskim strukturom składniowym. Jestem za netgeneracją, choć rozumiem, że póki słowo to się bardziej nie upowszechni, pisownia rozdzielna może czynić je bardziej zrozumiałym.
Mirosław Bańko, PWN