newsletter

Czy używanie zapożyczonego wyrazu newsletter jest błędem, czy używanie tego wyrazu jest zgodne z Ustawą o języku polskim? Czy wyraz newsletter jest już notowany w słownikach. Czy istnieje polski odpowiednik tego słowa, którego używanie byłoby wskazane?
Ustawa o języku polskim nie zakazuje użycia wyrazów obcych, w tym słowa newsletter, które jest już obecne w słownikach (np. w Wielkim słowniku ortograficznym PWN). Zamiast newsletter można mówić biuletyn (to słowo jest też obce) lub nowości.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski