niby-yeti i niby-wielka-stopa

Ja zapisujemy poprawnie:
1. nibyyeti czy niby-yeti?
2. nibywielka stopa czy niby-wielka stopa?
Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.
Łączną pisownię cząstki niby- ortografowie zarezerwowali dla terminów naukowych, których lista wydaje się zamknięta (choć nie przypuszczam, żeby nawet największe słowniki ortograficzne ją wyczerpywały). Pozostałe wyrażenia z niby- pisze się z dywizem. Ponieważ nibyyeti chyba nie jest terminem – a w każdym razie laik może o tym nie wiedzieć – więc bezpieczniejsza dla laika jest pisownia niby-yeti. Z wielką stopą w ogóle bym w ten sposób nie eksperymentował, a gdybym musiał, to napisałbym z dwoma dywizami niby-wielka-stopa (nie traktując tego wyrażenia jako termin).
Proszę zauważyć, że ten sam wyraz może być zapisany dwojako, zależnie od znaczenia, np. nibynóżki to narządy ruchy u pierwotniaków, ale telewizor ma raczej niby-nóżki (chyba że chcemy dla żartu wydobyć efekt pełnej homonimii, tak pod względem brzmienia, jaki i zapisu).
Mirosław Bańko, PWN