nic innego jak…

Szanowni Państwo,
czy w wyrażeniu niczym innym, jak tylko należy stosować przecinek? Na przykład „Lenistwo jest niczym innym, jak tylko nawykiem odpoczywania zanim człowiek się zmęczy”. Zawsze wydawało mi się, że tak, tymczasem korekta jest innego zdania.
Wyrażenie to ma charakter porównania, jego część po słowie jak nie jest zdaniem, korekta ma więc podstawy, aby skreślić przecinek. Należałoby za to przecinek dostawić przed zanim, bilans się więc nie zmieni.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski