nie, które zmienia przypadek

Witam,
Chciałabym zapytać, z jakim przypadkiem łączy się czasownik okradać – z biernikiem czy z dopełniaczem? Kwestia sporna powstała po zastosowaniu wyrażenia nie okradajcie groby – wg mnie błędnego, ale wg polonistki jest to forma poprawna, ponieważ okradać łączy się z biernikiem. Jak jest w rzeczywistosci?
Dziękuję z góry za odpowiedź
Anna Hoszcz
Czasownik okradać rządzi biernikiem, ale negacja zmienia jego rząd na dopełniaczowy. Tak więc okradajcie groby, ale nie okradajcie grobów.
Mirosław Bańko