nie kupione, (ale) pożyczone

Dzień dobry, proszę informację, czy „nie kupione” powinno być napisane łącznie czy rozdzielnie w haśle: „nie kupione, pożyczone”.

Będę wdzięczna za informację i pozdrawiam.

Mimo że przywołany fragment tekstu nie ma formalnego wykładnika zaprzeczenia (w postaci spójnika ale, lecz czy tylko), to stanowi przeciwstawienie. W tego rodzaju wypadkach partykułę nie należy przed pierwszym imiesłowem zapisać rozdzielnie.

Adam Wolański