nie ludzką ręką pisany

Dzień dobry Państwu.
Acheiropoeton to obraz nie-ludzką ręką pisany czy nie ludzką ręką pisany, czy nieludzką ręką pisany? Osobiście najmniej podoba mi się wersja nieludzką, wolałabym jednak usłyszeć fachową opinię.
Z wyrazami szacunku.
Nieludzki znaczy, zależnie od kontekstu, 'okrutny', 'niegodny człowieka', 'pozbawiony cech ludzkich', a nawet 'straszny, okropny'. W Pani pytaniu chodzi raczej o obraz nie ludzką ręką pisany, czyli taki, który nie jest dziełem człowieka. Zasady pisowni pozwalają na rozłączny zapis zaprzeczonego przymiotnika dla oddania kontrastu, np. nie duży, ale wręcz ogromny. Pisownia obraz nie ludzką ręką pisany też sugeruje kontrast, tyle że drugi człon skontrastowanej pary nie jest tu wyrażony wprost.
Mirosław Bańko, PWN