nie mniej czy niemniej

Dzień dobry, chciałabym zapytać o pisownię nie mniej / niemniej. Jak należy zapisać ten wyraz w takim popularnonaukowym tekście historycznym: „Są podróże znikąd i donikąd. Niektóre urastają do rangi symbolu. Takim wydarzeniem stał się przyjazd Piłsudskiego do Warszawy z magdeburskiej twierdzy. Schorowany komendant Legionów Polskich wrócił jako triumfator, zarówno wojskowy, jak i polityczny. Niemniej / nie mniej (?) ważkie znaczenie miał powrót do Polski I. Paderewskiego.”?

Kontekst zdaniowy wskazuje, że mamy tu do czynienia z zaprzeczonym przysłówkiem mało w stopniu wyższym, a więc konieczna jest pisownia rozdzielna. Łącznie piszemy niemniej, kiedy wyraz ten ma znaczenie ‘a jednak, mimo to’.

Adam Wolański