nie najlepszy pomysł

Czy poprawne jest napisanie partykuły nie z przymiotnikiem w st. najwyższym łącznie? W zdaniu „To jest nienajlepszy pomysł”, gdzie nienajlepszy, pisane łącznie, oznaczałoby 'zły, kiepski'. Wg mnie zdanie „To jest nie najlepszy pomysł” sugeruje, że wśród paru pomysłów jeden był najlepszy, a drugi, ten, o którym piszemy, mógł też być dobry, ale okazał się trochę gorszy od owego najlepszego; natomiast zdanie „To jest nienajlepszy pomysł” sugeruje, że pomysł był zły, że został użyty eufemizm.
Rozumiem intencję, ale muszę odpowiedzieć przecząco. Par. [178] zasad pisowni w słowniku ortograficznym PWN nie pozostawia wątpliwości, że pisownia powinna być rozdzielna. Sens, który chce Pani wydobyć pisownią łączną, wyraża właśnie zapis rozdzielny, a sens, który Pani zdaniem wyraża pisownia rozdzielna, należałoby przekazać zdaniem: „To nie jest najlepszy pomysł”.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski