nie + niepokojony

Szanowni Państwo,
jak należy zapisać nie niepokojony? Czy można zaakceptować powyższą pisownię, czy też mimo nieczytelności pisać łącznie?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Nie ma obowiązku, aby zaprzeczone imiesłowy przymiotnikowe pisać łącznie, co więcej – w pewnych sytuacjach łączna pisownia byłaby błędem. Szczegóły podaje par. [168] WSO PWN. Nie ma w nim jednak nic o preferencji dla rozdzielnej pisowni w wypadkach takich jak opisany w pytaniu. Ma Pani więc swobodę wyboru.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski