nie sposób

Szanowni Państwo,
jak będzie poprawnie: „Nie sposób prześledzić wszystkie inicjatywy” czy „Nie sposób prześledzić wszystkich inicjatyw”? Będę wdzięczna za odpowiedź, z góry dziękuję!
Nie wiem, czy to Panią ucieszy, ale oba zdania są poprawne. Orzeczenie wyrażone słowami nie sposób ma to do siebie, że zależny od niego bezokolicznik może rządzić dopełniaczem, jak i biernikiem. Ta sama chwiejność dotyczy słowa niepodobna: „Niepodobna prześledzić wszystkie inicjatywy” i „Niepodobna prześledzić wszystkich inicjatyw”.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski