nie tak dobre (,) jak dawniej

Szanowni Językoznawcy!
Czy konstrukcje: na coś równie pięknego i jednocześnie tak zabójczego jak ten gatunek i nie są tak dobre jak dawniej faktycznie wymagają przecinka? Bo z takim spotkałam się wymogiem. Moim zdaniem nie są to porównania paralelne, nie ma tu paraleli typu równie piękny, jak zabójczy czy np. tak dobre, jak stare. Wręcz byłabym za tym, że przecinek w nich jest zbędny, a może nawet błędny.
Dziękuję za odpowiedź.
Anna
Zasady dotyczące użycia przecinka w konstrukcjach porównawczych (zob. WSO PWN, [381] 90.H.3) pozostawiają tutaj piszącym swobodę.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski