nie uznać za stosowne

Chciałam zapytać o sformułowanie uznać za stosowne: „Autor nie uznał za stosowne opatrzenia komentarzem informacji” czy może „Autor nie uznał za stosowne opatrzyć komentarzem informacji”? Dziękuję i pozdrawiam.
Ania z Opola
Prawie wszystkie przykłady użycia frazy nie uznać za stosowne (w różnych osobach, liczbach itd.), zaświadczone w Korpusie Języka Polskiego PWN, poprzedzają bezokolicznik zależnego czasownika, np. „Nie uznał za stosowne odpowiedzieć”. Bardzo rzadko w miejscu zależnego bezokolicznika pojawia się dopełniacz rzeczownika.
Ta sama fraza bez negacji, a więc uznać za stosowne, dość często pojawia się z biernikiem, ale nie rzeczownika, lecz zaimka, np. „Uznali to za stosowne” albo „Upoważniam cię do poczynienia wszelkich kroków w mojej sprawie, które uznasz za stosowne”. Tu też często pojawia się bezokolicznik, np. „Rzecznik Ministerstwa Obrony uznał za stosowne oświadczyć…”.
Mirosław Bańko, PWN