nie z imiesłowami przymiotnikowymi

Panie profesorze,
Chciałbym zapytać, dlaczego wyraz nieklasyfikowany piszemy oddzielnie, a nie razem. Czy to nie jest typowy przymiotnik? Czekam na odpowiedź, pozdrawiam.
Andrzej Kapuściński
Jest akurat na odwrót: słowo to piszemy razem, nie osobno. Ściślej mówiąc, zaleca się pisownię łączną, choć dopuszcza także rozdzielną, jeśli ma ono znaczyć 'taki, który nie jest klasyfikowany'. Por. par. [168] Nowego słownika ortograficznego PWN.
Mirosław Bańko