nie z imiesłowami

Witam serdecznie.
Mam pytanie, czy w zdaniu: „Metodę aktuarialną wykorzystuje się do obliczeń rezerwy na szkody powstałe, lecz nie zgłoszone” nie z imiesłowem powinno się pisać razem, czy osobno. Czy można to uznać za wyraźne przeciwstawienie, czy też nie? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
Przykłady rozdzielnej pisowni zaprzeczonych imiesłowów, motywowanej „wyraźnym przeciwstawieniem” (zob. par. [168] w słownikach ortograficznych PWN), są następujące:
nie leżący, ale siedzący
nie leżący, lecz siedzący
nie leżący, tylko siedzący
siedzący, a nie leżący

Widać stąd, że kodyfikatorowi chodziło o struktury dwuczłonowe, w których oba człony znajdują się pod akcentem logicznym i w których wykluczany jest stan wskazany przez jeden człon, a akceptowany stan wskazany drugim członem. Wydaje się, że zdanie przez Panią zacytowane spełnia te warunki i że należałoby w nim zastosować pisownię rozdzielną.
Mirosław Bańko, PWN