nie z przymiotnikami

Witam,
moje pytanie odnosi się do krótkiego wierszyka, który rozpoczyna się słowami: „Jajko jajku nie równe, więc jajko jajko goni…”. Czy nie równe można napisac oddzielnie? Chodzi o silne zaznaczenie różnic w wielkości, fakturze, kolorze itp. pomiędzy poszczególnymi jajami.
Jakkolwiek silne byłyby różnice między jajkami, nie powinny wpływać na pisownię słowa. Zgodnie z zasadami ortografii powinniśmy napisać: „Jajko jajku nierówne…”. Pisownię rozdzielną można by ewentualnie uzasadniać twierdzeniem, że w zdaniu został pominięty czasownik jest, a więc że jest ono niejako skrótem od „Jajko jajku nie jest równe” i że intencją autora było podkreślenie tego faktu. Nie wiem jednak, czy każdy się zechce do takiej wersji przekonać.
Mirosław Bańko, PWN