nie z rzeczownikami

Dzień dobry!
Mam podobne pytanie, jak jedna z osób na forum: partykuła nie. Wiem, że nie z rzeczownikami piszemy razem, ale mimo to często mam wątpliwości. Czy w zdaniu: „Bład polegał na niezapaleniu świateł, nieostrzeżeniu nadpływającego statku” użyłam poprawnej formy?

Joanna B.
Tak, zdanie jest zapisane poprawnie. Nie jest Pani odosobniona w swoich wątpliwościach dotyczących łącznej pisowni nie z rzeczownikami. Bardzo wiele osób ma ten sam problem.
Mirosław Bańko