nie z rzeczownikami

Czy w zdaniu „Z powodu nie zgłoszenia się wystarczającej ilości kandydatów warsztaty zostają przełożone na inny termin” nie zgłoszenia powinniśmy napisać razem, czy osobno?
Należy to napisać razem (nawet jeśli kandydaci zgłaszają się osobno). Dodatkowo zamieniłbym słowo ilości na liczby. Ilość byłaby dopuszczalna, gdyby kandydaci zgłaszali się do Państwa tłumnie (ale z kontekstu wynika, że tak nie jest).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski