nie z rzeczownikami

Dzień dobry.
Dotychczas wydawało mi się, że dokładnie wiem, jak powinnam zapisać wyraz wejście z przeczeniem nie. Ale ostatnio w prasie pojawiają się równie często dwa różne zapisy. Który zatem jest poprawny: „Skutki niewejścia Polski do UE są oczywiste” czy „Skutki nie wejścia Polski do UE są oczywiste”?
Dziekuję.
Skutki niewejścia Polski do UE są równie oczywiste, jak konieczność łącznej pisowni nie z rzeczownikami. Zob. par. [166] Nowego słownika ortograficznego PWN (dostępnego też na naszych stronach WWW).
Przypomnijmy tu dwa wyjątki od przywołanej reguły. Pierwszy to kontrastywne zestawienia typu Nie X, lecz Y albo Y, a nie X (np. nie przyjaciel, lecz wróg). Drugi wyjątek to słowa takie jak nie-Polak, których drugi człon, po cząstce nie-, jest pisanym wielką literą.
Mirosław Bańko