nie + znaczący

Dzień dobry.
Właśnie czytam pewien tekst i natrafiłem w nim na dwa sformułowania: nic nie znaczący oraz niczego nieobiecujący. Jest to oczywista niekonsekwencja. Czy jednak poprawne jest drugie określenie? Czy może w pierwszym rozdzielna pisownia nie znaczący ma jakiś związek z nic nie znaczy i tak należy to zapisywać?
Pozdrawiam.
Pisałbym nieznaczący w znaczeniu 'nieważny', ale nic nie znaczący, czyli 'taki, który nie znaczy nic'. Pisałbym zatem po staremu, według zasad pisowni zaprzeczonych imiesłowów przymiotnikowych sprzed 1997 r., do dziś zresztą aktualnych o tyle, że nadal można z nich korzystać. W 1997 r. Rada Języka Polskiego zaleciła jednak zaprzeczone imiesłowy przymiotnikowe pisać łącznie bez względu na ich znaczenie i taka pisownia się upowszechnia.
Niekonsekwencja w cytowanym przez Pana tekście jest oczywiście niepożądana i powinna być usunięta.
Mirosław Bańko, PWN